Pod Skrzydłem Anioła – gala charytatywna dla Olusia / PRO-EXPERT
 

Pod Skrzydłem Anioła – gala charytatywna dla Olusia

Nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dziecka


W dniu 23.02.019 r. mieliśmy przyjemność wziąć udział w gali charytatywnej dla Olusia, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Pod Skrzydłem Anioła” i wesprzeć ten jakże szczytny cel. Nie lubimy się chwalić, pomagamy po cichu, bez rozgłosu, ale o tej akcji chcemy powiedzieć coś więcej, bo nie tylko my, ale każdy z nas może pomóc małemu Olusiowi w powrocie do zdrowia.

Mroźny lutowy wieczór. Hotel „Falcon”. Zaproszeni goście powoli udają się na Galę dla Olusia. Przy wejściu p. Małgosia Dymek wita wszystkich z uśmiechem. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie na „ściance” i wchodzimy na salę. Uczestnicy, zaproszeni goście, sponsorzy zajmują miejsca. Sala bardzo szybko wypełnia się po brzegi. Przy jednym ze stolików panuje zamieszanie, co chwilę ktoś podchodzi, ktoś inny odchodzi, ktoś się wita, ktoś rozmawia. Jedna, jedyna osoba jest w centrum uwagi. To mały Oluś. Radosny, wesoły chłopczyk, który każdego obdarza swoim pięknym uśmiechem. Nowi ludzie, nowe otoczenie, ale to dla Olusia nie jest problem. Chłopczyk jest ciekawy świata, szybko nawiązuje kontakt z otoczeniem. Impreza na najwyższym poziomie. Same znakomitości: Arek Kłusowski, Rafał Wilk, Janek Mela, Delfina i Bartek – zwycięzcy jednej z edycji „Mam talent”, organizatorzy, sponsorzy, partnerzy, zaproszeni goście. Organizatorzy tego szczytnego przedsięwzięcia dołożyli wszelkich starań aby w jednym miejscu zintegrować dobroczynne środowisko lokalnych przedsiębiorców. Cały dochód z Gali zostanie przeznaczony na bardzo kosztowne leczenie i rehabilitację Olusia.

Tak zacne towarzystwo przybyło nie bez powodu do Hotelu „Falcon”. Wszyscy są tu właśnie dla Olusia – chłopczyka, który urodził się z zakrzywioną stópką. Niestety okazało się, że Oluś cierpi na bardzo rzadką wadę wrodzoną tibial hemimelia (TH). Chłopczyk nie może chodzić. Jedyną szansą dla Olusia na normalne życie jest cykl operacji W USA (Floryda). Szacowany koszt zabiegów to około 260 tys. dolarów. Operacje należy wykonać w wieku między 18. a 24. miesiącem życia. Oluś ma już prawie 19 miesięcy, tak więc czasu pozostało już coraz mniej.

Poniżej znajduje się krótka fotorelacja z Gali dla Olusia. Zdjęcia zostały udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów imprezy.
 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon