Ościeżnice ukryte – dyskretna rewolucja drzwiowa / PRO-EXPERT
 
Ościeżnice ukryte firmy Asilo dostępne w Salonie Drzwi i podłogi Vox Ościeżnice ukryte firmy Asilo dostępne w Salonie Drzwi i podłogi Vox

Ościeżnice ukryte – dyskretna rewolucja drzwiowa

Ościeżnica ukryta, dyskretna, niewidoczna czy też system bezościeżnicowy, to określenia opisujące jedno bardzo funkcjonalne i przemyślane rozwiązanie stosowane głównie w budownictwie jednorodzinnym oraz mieszkaniowym, a także w obiektach biurowych oraz budynkach użyteczności publicznej. Najważniejszą cechą ościeżnicy ukrytej jest to, że po prostu jej nie widać. To obecnie najnowszy trend w aranżacji i wykończeniu wnętrz.

Niewidzialne drzwi

System drzwi z ukrytą ościeżnicą to innowacyjny sposób montażu skrzydła drzwiowego, pozwalający na ich montaż w jednej płaszczyźnie ze ścianą bez konieczności użycia maskujących listew MDF do jej zabudowy, które są potrzebne w przypadku montażu ościeżnicy stałej i regulowanej. Takie rozwiązanie sprawia, że skrzydło drzwiowe po odpowiednim wykończeniu i zamknięciu jest trudne do zauważenia. Widać jedynie styk płaszczyzny skrzydła drzwiowego i ściany oraz klamkę. Drzwi montowane na ościeżnicach ukrytych mogą występować w wersji bezprzylgowej, otwieranej na zewnątrz, lub w wariancie z odwrotną przylgą, czyli drzwi otwierane przez ościeżnicę.


Ościeżnica ukryta Asilo Pro Expert Vox Rzeszów Jarosław 3

Minimalizm w dowolnym wykończeniu

Ościeżnice ukryte są zazwyczaj wykonane z profili aluminiowych (czasami dodatkowo stosowana jest specjalna płyta MDF), które są wykańczane na etapie montażu. Instalując ościeżnicę ukrytą nie ma konieczności stosowania opasek maskujących, ponieważ drzwi są zlicowane ze ścianą. W takim rozwiązaniu niewidoczne są również zawiasy drzwiowe. Ościeżnicę ukrytą można pomalować na identyczny kolor co ściany, przez co stanie się ona całkowicie niewidoczna. Można ją również wylakierować lub poddać anodowaniu, czyli elektrolitycznej oksydacji. Drzwi z ukrytą ościeżnicą są najczęściej oferowane przez producentów z gotowym wykończeniem, jako pomalowane farbą, pokryte okleiną syntetyczną, fornirem lub innymi popularnymi materiałami. Można również zakupić drzwi odpowiednio wcześniej zagruntowane i przygotowane do samodzielnego malowania.

Precyzyjny montaż

Drzwi z ościeżnicą ukrytą montuje się zazwyczaj w ścianach o grubości minimum 10 cm, a więc taki montaż będzie możliwy w większości ścian działowych oraz nośnych. Przed instalacją ościeżnicy należy precyzyjnie sprawdzić wymiary otworu montażowego oraz dokładnie wymierzyć wielkość otworu, w który wstawione będą drzwi z ościeżnicą ukrytą. Najrozsądniej jest kierować się wytycznymi podanymi przez producenta. Ościeżnicę najlepiej wstawić we wcześniej przygotowany otwór przed wykończeniem podłóg. Ościeżnicę montuje się na kotwach, następnie szczeliny należy wypełnić pianą dwukomponentową. Kolejny etap to pokrycie ościeżnicy specjalną zaprawą wysokoelastyczną najlepiej wzmocnioną siatką lub flizeliną (dla uniknięcia pęknięć na połączeniach płyt gipsowych z ościeżnicą) oraz wykończenie ścian płytą g-k (gipsowo-kartonową).
W przypadku domu jednorodzinnego lub nowo projektowanego na montaż skrzydła drzwiowego z ukrytą ościeżnicą najlepiej zdecydować się już na etapie budowy. Jeżeli jednak ściany w Państwa domu lub mieszkaniu są już wykończone lub przeprowadzają Państwo jedynie remont, to nic straconego. W takiej sytuacji konieczne będzie zerwanie części tynku pod montaż ościeżnicy. W przypadku montażu większości ościeżnic ukrytych dostępnych obecnie na polskim rynku nie jest wymagana głęboka ingerencja w mur, a wystarczy jedynie usunąć wierzchnią warstwę zaprawy tynkowej. Najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę oraz narzędzia.


Ościeżnica ukryta Asilo Pro Expert Vox Rzeszów Jarosław 2

Harmonia i elegancja

Ościeżnice ukryte to idealne rozwiązanie łączące nowoczesność i minimalizm z funkcjonalnością. Nadają one wnętrzom prosty, elegancki i harmonijny wygląd, pozwalając jednocześnie na większe możliwości aranżacyjne niż kiedykolwiek wcześniej. Nic więc dziwnego, że stały się hitem sprzedażowym nie tylko na polskim, ale i światowym rynku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon