Czy można mieć domowe spa? / PRO-EXPERT
 

Czy można mieć domowe spa?

Bardzo szybkie tempo życia, stres, mnóstwo obowiązków to tylko niektóre z czynników negatywnie wpływających na nasz organizm. Co zrobić aby odpocząć i zrelaksować się? Jedni wybierają sport, inni chodzą na siłownię czy do klubów fitness, jeszcze inni oglądają TV lub spędzają czas przed komputerem. Rozwiązania różne, jedne lepsze, drugie mniej efektywne, każdy wybiera to, co dla niego najlepsze. My proponujemy zakątek relaksu bez wychodzenia z domu. Wystarczy w swojej łazience zamontować wannę z hydromasażem.

Masaż wodny czy perełkowy?

Masaż wodny, inaczej zwany hydroterapią polega na masowaniu naszego ciała przez strumienie wody, które wydobywają się z dysz umieszczonych w ścianach wanny. Najbardziej efektywny jest masaż pleców i stóp. Umieszczenie dysz wzdłuż linii kręgosłupa pomaga rozluźnić mięśnie i daje najwięcej korzyści dla naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Drugim rodzajem masażu jest masaż perełkowy (powietrzny), który polega na masowaniu ciała przez pęcherzyki powietrza wydobywające się z dna wanny. Masaż powietrzny jest świetnym dopełnieniem masażu wodnego. Tego typu masaż jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na skurcze mięśni, borykają się ze stłuczeniami kończyn. Delikatny masaż stóp powoli się nam zrelaksować i odprężyć, zapomnieć chociaż na chwilę o codzienności.

Salon łazienek projekty Blu Jarosław Pro Expert


Jak działają wanny z hydromasażem?

Obsługa wanny z hydromasażem jest dziecinnie prosta. Dzięki pełnej automatyzacji wystarczy tylko wybrać program i cieszyć się naszym osobistym domowym zakątkiem relaksu. Automatyczna regulacja napowietrzania zapewni nam intensywny i skuteczny masaż. Aby dostosować siłę masażu do naszych preferencji wystarczy za pomocą jednego przycisku regulować natężenie masażu wodnego czy powietrznego. Zmienne natężenie masażu pozwoli się nam szybko zrelaksować i odprężyć. Dzięki pulsacyjnym działaniu masażu wodnego i powietrznego sami decydujemy o tym czy wolimy w danym momencie masaż czy chcemy poleżeć sobie w wannie bez bąbelków. Jak podają specjaliści, jednorazowe korzystanie z hydromasażu nie powinno przekraczać 30 min., dlatego w wannach został zamontowany czasowy wyłącznik masażu. Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualna, dlatego aby ponownie włączyć masaż, wystarczy za pomocą jednego przycisku, ponownie uruchomić system. Korzystając z wanny z hydromasażem nie musimy się martwić tym, że woda szybko się wychłodzi, a nasze chwile relaksu zostaną przerwane. Zastosowanie funkcji utrzymywania i programowania temperatury wody pozwala cieszyć się jednakową temperaturą wody przez cały czas trwania naszej kąpieli. Już nie musimy kontrolować czasu i nerwowo spoglądać na zegarek, albo martwić się, że relaks pochłonie nas w pełni i zatracimy poczucie czasu. Nasza kąpiel możemy ustawić z dokładnością co do minuty i skupić się tylko na odprężeniu, odpoczynku i chwilach przyjemności dla naszego ciała.

Płytki ścienne TUBĄDZIN białe projekt łazienki BLU Jarosław


Chromoterapia, czyli odprężenie za pomocą kolorów

Kolory otaczają nas wszędzie. To nie tylko samo światło, ale mnóstwo reklam czy billboardów. Wszystko jest kolorowe, jedno mniej, drugie bardziej jaskrawe. Są barwy, które lubimy, wzbudzają w nas pozytywne emocje, chętnie się nimi otaczamy czy to przez wystrój mieszkania czy nasz ubiór. Jest paleta barw, które należą do naszych ulubionych, drażnią nas, bardzie pobudzaj niż uspokaja. Naprzeciw naszym potrzebom i oczekiwaniom wychodzi chromoterapia, czyli metoda oddziaływania na naszą psychikę za pomocą określonych barw. Wanny z hydromasażem posiadają wbudowany program chromoterapii. Możemy wybrać automatycznie ustawione zestawy kolorów: pobudzający, relaksujący lub pobudzający i relaksujący w jednym. Odpowiednie dobranie barw, czy to ciepłych, czy zimnych lub ich połączenie pozwala nam na osiągnięcie określonego stanu psychicznego (pobudzenia lub relaksu). Dla osób, które wola samodzielnie decydować o doborze barw stworzono manualny tryb chromoterapii. Każdy z kolorów jest przeznaczony dla innego rodzaju relaksu. Czerwień poprzez podwyższenie ciśnienia, wspomaga produkcję hemoglobiny, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób o niskim ciśnieniu. Kolor zielony to spokój i harmonia. Jest wskazany dla osób, które cierpią na depresję, bóle głowy. Barwa fioletowa inspiruje do działania, odpręża, wzmaga wysiłek umysłowy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapachy, zapachy wszędzie...

Jednym ze sposobów zrelaksowania, rozluźnienia mięśni jest właśnie terapia za pomocą zapachów, fachowo zwana aromaterapią. Dzięki wykorzystaniu naturalnych substancji roślinnych wiemy, że seans będzie doskonałym sposobem na odprężenie naszego ciała i umysłu. Olejki eteryczne wpływają zbawiennie na nasz organizm. Działają bakteriobójczo, rozkurczowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco. Terapia zapachem to świetny sposób na wspomaganie leczenia bezsenności, poprawienie krążenia krwi. Kąpiele wodne to obecnie najprostszy i najbardziej popularny sposób stosowania aromaterapii. W ofercie naszych producentów wanien z hydromasażem można znaleźć kilka zapachów, które uświetniają kąpiel. Możemy zaproponować zapach relaksujący, orzeźwiający lub zmysłowy. Wybór należy do Was.

Projekty łazienek deska w łazience Salon Blu Jarosław

Gdzie kupić odpowiednią wannnę?

Wybór odpowiedniej wanny z hydromasażem to nie lada wyzwanie, dlatego najlepiej zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów w tej kwestii. Nasi sprzedawcy z Salonu łazienek Blu w Jarosławiu dokładnie przedstawią ofertę, wszystko wytłumaczą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt. Czy wybierzemy wannę z masażem wodnym czy powietrznym, czy wolimy chromoterapię czy aromaterapię, to zależy od nas. Najważniejsze aby wanna z hydromasażem była użyteczna i spełniała nasze wymagania. Pamiętajmy. Człowiek zrelaksowany, spokojny i rozluźniony, to szczęśliwy człowiek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon