Niech się stanie jasność! / PRO-EXPERT
 

Niech się stanie jasność!


Komfort życia i użytkowania naszego domu czy mieszkania zależy od dobrania odpowiednich elementów wyposażenia, które pozwolą nam czuć się w nim dobrze. Bardzo istotna jest kwestia oświetlenia naszego lokum. Nie chodzi tutaj tylko o światło sztuczne, ale przede wszystkim naturalne światło, które pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, dodaje nam sił witalnych i sprawia, że z chęcią zaczynamy nowy dzień. Dlatego też kolejny nasz artykuł zostanie poświęcony właśnie kwestii doświetlenia pomieszczeń za pomocą drzwi szklanych.Drzwi szklane – piękno, elegancja, kształtowanie przestrzeni

Szkło powoli wraca do łask. Coraz częściej, nie tylko w miejscach użyteczności publicznej takich jak banki, galerie czy biura, możemy spotkać szklane drzwi, ściany, a nawet coraz bardzie popularne - szklane schody. Szkło na dobre zagościło również w naszych domach czy mieszkaniach. Wśród elementów wyposażenia naszego lokum prym wiodą szklane drzwi. Bardzo ważną zaletą tego rodzaju stolarki drzwiowej jest oświetlenie ciemnych pomieszczeń, które albo nie mają okien, bądź mają małe okna lub okna w danym pomieszczenia są usytuowane w kierunku północnym. Im większe przeszklenie drzwi, tym więcej światła naturalnego dociera do wewnątrz kuchni, łazienki, garderoby czy holu, czyli miejsc, które najczęściej są usytuowane w ciemniejszej części naszego lokum. Wielkość przeszklenia drzwi zależy tak naprawdę od nas. W zależności od wystroju domu czy mieszkania, naszych preferencji, a także naszego budżetu możemy wybrać drzwi z częściowym przeszkleniem lub całe drzwi szklane. Wstawki w drzwiach częściowo przeszklonych mogą przyjmować różne kształty i wielkości: kwadraty, prostokąty, koła – większe, mniejsze, szersze, dłuższe, węższe – w swojej ofercie posiadamy bogatą gamę tego typu drzwi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Duży wybór materiału w połączeniu z fachową wiedzą naszych sprzedawców, którzy doradzą, pomogą w wyborze najlepszej opcji, gwarantuje zadowolenie naszych klientów. Wystarczy nam zaufać, a my dołożymy wszelkich starań, aby wszystko było na najwyższym poziomie.


Drzwi szklane rozwierane 34 Beequeen 107 Pro Expert Rzeszów
Drzwi rozwierane Fore 34 Beequeen 107

Rodzaje drzwi szklanych

Odrębnym tematem, na którym warto się skupić, są rodzaje drzwi szklanych. Najczęściej stosowanym, najłatwiejszym w montażu, a co za tym idzie najbardziej atrakcyjnym cenowo typem drzwi szklanych są drzwi rozwierane, czyli otwierane standardowo. Występują one w wersji z ościeżnicą lub jako drzwi bez ościeżnicy. Kolejnym rodzajem drzwi szklanej są drzwi wahadłowe – otwierane pod kątem 180 stopni, występują w wariancie z ościeżnicą lub bez ościeżnicy. W podłodze montowane są samozamykacze, które powodują, że drzwi same się zamykają. Ten rodzaj przeszklenia jest bardzo popularny w biurach, bankach i instytucjach użyteczności publicznej. Kolejnym typem drzwi szklanych są drzwi przesuwne z prowadnica umieszczoną na dole lub u góry drzwi. To świetne rozwiązanie do pomieszczeń o małej przestrzeni. W tym miejscu warto wspomnieć o tak zwanych drzwiach „chowanych w ścianie”, fachowo nazwanych drzwiami kasetowymi. Jak już zostało wspomniane główną ich cechą jest zamontowanie kasety w ścianie, która służy jako przestrzeń do otwierania i zamykania drzwi. Przy wyborze rodzaju otwierania drzwi warto zdać się na naszych fachowców, którzy po dokonaniu szczegółowego wywiadu na temat zastosowania drzwi, przestrzeni jaką posiadamy i naszych upodobań, pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie w tej kwestii. Warto zdać się na doświadczenie naszych wykwalifikowanych sprzedawców i pozwolić im wykazać się w kwestii doboru odpowiedniego typu drzwi szklanych.


Float, matowe czy ornamentowe?

Wybór rodzaju drzwi szklanych odpowiednio dostosowanych do naszych warunków mieszkaniowych to połowa sukcesu. Teraz czas na naszą inwencję twórczą. To od nas zależy czy wybierzemy najbardziej popularne szkło przezroczyste typu float o gładkiej powierzchni, która zapewnia doskonałą widoczność. Jest to tak zwane szkło białe. Ten typ przeszklenia jest najczęściej stosowany w biurach, galeriach handlowych, bankach. Jeśli zależy nam na intymności, to wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wybór szkła matowego. Na tym nie koniec. Kto powiedział, że nasz dom czy mieszkanie ma być zwykłe, standardowe? Dlaczego nie wyróżnić się z tłumu i zamontować drzwi szklane w wybranym kolorze i o określonym wzorze? Wszystko przed nami. Producenci drzwi szklanych wychodząc naprzeciw potrzebom klientów posiadają w swojej ofercie również tego typu szkła. Obecnie możemy wybrać szkło piaskowane z dowolnie wybranym wzorem – gama wzorów jest ogromna, wystarczy tylko zapytać naszych sprzedawców o drzwi szklane ze zdobieniami, naprawdę jest w czym wybierać. Zdobienia kolorowe czy białe, klasyczne zdobienia, a może coś nietypowego. W swojej ofercie mamy również szkło lakierowanie, laminowanie, witraże. Mamy do zaproponowania drzwi szklane o typowych wymiarach, a także przeszklenia robione na wymiar.


Dwa skrzydła drzwi ze szkła na wymiar Vox Rzeszów Jarosław
Drzwi przesuwne Fore 23 Maui 045


Nie taki diabeł straszny, czyli gdzie zwrócić się o pomoc.

Drzwi szklane to nie tylko piękno czy elegancja, ale to przede wszystkim komfort użytkowania i świetne rozwiązanie w ciemniejszych pomieszczeniach naszego domu czy mieszkania. Wybór rodzaju drzwi szklanych jest ogromny. Drzwi rozwierane, przesuwne czy kasetowe? Szkło przezroczyste, matowe czy piaskowane? Co z okuciami? Jakie dobrać? Nietypowe rozmiary otworów drzwiowych. Jaką grubość szyby wybrać? Co z zamontowaniem? To dopiero początek pytań jakie musi postawić sobie osoba, która zdecyduje się na zakup drzwi szklanych. Zdajemy sobie sprawę, że to może przytłoczyć nawet najbardziej wytrwałego klienta. W związku z tym najlepszym, rozwiązaniem jest zdać się na wiedzę i doświadczenie naszych sprzedawców, którzy pomogą przejść przez cały proces wybierania, zamawiania i montowania drzwi szklanych. Nasi doradcy klienta przedstawią ofertę, pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie, doradzą w kwestiach technicznych (jakże skomplikowanych dla wielu z nas). Oczywiście ktoś może powiedzieć, że przecież można zamówić przez Internet. Po co przychodzić do naszego salonu, tracić czas. Oczywiście, że można dokonać zakupów w Internecie, ale czas spędzony z naszym doradcą klienta jest inwestycją na lata. Nikt w Internecie nam nie doradzi, nie pomoże, nie wytłumaczy kwestii technicznych, nie rozwieje naszych wątpliwości, nie odpowie na nasze pytania. W Internecie jest tylko formularz z pytaniami, na które sami musimy udzielić odpowiedzi. A co w przypadku niedotrzymania terminu realizacji? Pomyłki w wypełnianiu rubryk formularza? Zostajemy z tym sami. Dlatego aby uniknąć takich problemów zapraszamy do naszych Salonów Drzwi i podłóg Vox w Rzeszowie ul. Armii Krajowej 4a lok. 26 (G. W. Dexa) i Jarosławiu ul. Tarnowskiego 20a. Nasi sprzedawcy zawsze służą fachową poradą i dokładają wszelkich starań aby klient był zadowolony ze współpracy z nami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon