Czy płytki dekoracyjne w łazience to dobry pomysł? / PRO-EXPERT
 

Czy płytki dekoracyjne w łazience to dobry pomysł?

Remontując czy urządzając naszą łazienkę stawiamy głównie na jej trwałość i funkcjonalność. Oczywiście to są priorytety. Pamiętajmy jednak o jednej sprawie. To będzie nasza łazienka, to my mamy się w niej dobrze czuć. Czasem zmiana kilku elementów może wiele zdziałać. W tym artykule zaprezentujemy, co zrobić, aby nasza łazienka była oryginalna. Jak wybór odpowiednich płytek łazienkowych może upiększyć naszą łazienkę.

Aranżacja płytek łazienkowych


Płytki łazienkowe to jeden z elementów wykończenia naszej łazienki. Można wybrać tradycyjne, jednokolorowe płytki łazienkowe, ale można również wprowadzić odrobinę oryginalności do naszego wnętrza. Właśnie taką funkcję pełnia dekoracyjne płytki łazienkowe. Odpowiednio dobrane odmienią wystrój każdej łazienki. Jedna zmiana, a może zdziałać bardzo wiele. Dekoracyjne płytki łazienkowe składają się z kilku elementów, co najmniej dwóch, które tworzą całość. Może to być intensywna grafika, kolorowy lub czarno-biały obraz. W połączeniu z jednobarwnymi płytkami tworzą piękną, przyciągająca wzrok kompozycję.
 
Aranżacje łazienek płytki Tubądzin Fiorino 2 BLU Jarosław


Zanim wybierzesz i zamontujesz płytki dekoracyjne...


Przy wyborze odpowiednich dekoracyjnych płytek łazienkowych należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze. Metraż. Aby nie przytłoczyć wnętrza naszej łazienki musimy wybrać kompozycję dekoracyjną dostosowaną do powierzchni. We wszystkim należy zachować umiar i dostosować proporcję grafiki do metrażu. Po drugie, w zdobieniu ścian wieloelementowymi dekoracjami została przyjęta zasada zdobienia tylko jednej ściany (a czasem nawet tylko fragmentu ściany), natomiast pozostałe powierzchnie są neutralne. Do dekoracji zazwyczaj wybierana jest największa ściana w łazience. Po trzecie - odpowiednie rozmieszczenie grafiki. Dekory mogą wyznaczać określone strefy w łazience np. prysznicową, kąpielowa czy umywalkową. Bardzo istotna jest również perspektywa. Jeśli chcesz podziwiać swoja grafikę podczas kąpieli, umieść ją na wysokości wzroku. Masz w planach zamontowanie dużego lustra nad umywalką? Doskonałym połączeniem będzie umieszczenie dekoracji na przeciwległej ścianie. Tak właśnie optycznie umieścisz taki sam wzór na dwóch ścianach, jeden w rzeczywistości, drugi w lustrze. Po czwarte. Zastanów się nad rozmieszczeniem mebli w łazience, tak aby nie przysłaniały Twojego arcydzieła.
 
Dekoracja szklana w łazience krajobraz Salon Blu Jarosław


Ty decydujesz co wybierasz


Przyszła kolej na wybór odpowiednich płytek dekoracyjnych do łazienki. To Ty decydujesz czy wolisz spokojne czy może bardziej intensywne wzory. Jaką funkcję będzie spełniać łazienka – relaksacyjną, a może raczej pobudzającą. O zdanie na temat wystroju łazienki warto zapytać również pozostałych domowników, bo to Wasza wspólna łazienka. Grafiki o dużej powierzchni to świetne rozwiązanie do większych łazienek – małą łazienkę może przytłoczyć. Spójność to cecha, o której warto pamiętać. Jeżeli w naszym domu czy mieszkaniu przeważają elementy geometryczne, to najlepiej podobny wystrój wybrać do łazienki. Natomiast jeśli w pozostałych pomieszczeniach preferujemy zdjęcia roślin, pejzaży czy budowli, to w łazience świetnie sprawdzą się płytki dekoracyjne o podobnej tematyce.

Projekt łazienki Jarosław prysznic walk in Blu grafika

Zawsze pomożemy

Wzorów, kompozycji płytek dekoracyjnych jest mnóstwo. Wystarczy tylko zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów w tej dziedzinie, a każda łazienka może stać się oryginalna i piękna i co najważniejsze dostosowana do naszych potrzeb i preferencji. Zawsze jesteśmy do dyspozycji. Przygotujemy projekt łazienki, zaproponujemy najlepszy asortyment, doradzimy w kwestiach technicznych (jakże trudnych i zawiłych). Zapraszamy do naszego Salonu łazienek BLU w Jarosławiu ul. Tarnowskiego 20A. Dla każdego znajdziemy idealną łazienkę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon