Drzwi przesuwne - na ścianie czy w ścianie? / PRO-EXPERT
 

Drzwi przesuwne - na ścianie czy w ścianie?

Wykończenie, aranżacja wnętrz naszego domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie. Jest wiele czynników, które bierzemy pod uwagę: obecnie panujące trendy, wygodę w użytkowaniu, powierzchnię naszego lokum, nasze możliwości finansowe. Niby nic wielkiego – powiedział ten, kto nigdy nie urządzał swojego domu czy mieszkania. Ale po to jesteśmy właśnie my. Pomożemy, doradzimy, zamówimy, dostarczymy i zamontujemy. Warto wspomnieć kilka słów na temat drzwi przesuwnych, czyli drzwi wewnętrznych o specjalnym zastosowaniu. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?


Na wstępie należy zaznaczyć, że drzwi przesuwne są tańszym zamiennikiem tradycyjnych drzwi wewnętrznych montowanych na ościeżnicy. Prosty system konstrukcji pozwala nam na komfortowe użytkowanie. Coraz większa popularność systemów przesuwnych, rosnące zainteresowanie klientów takim rozwiązaniem, potwierdza jego użyteczność i Drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie w przypadku małych pomieszczeń, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest bezcenny, a tradycyjne drzwi wewnętrzne nie spełniłyby swojego przeznaczenia. Otwieranie i zamykanie skrzydła drzwiowego mogło by być utrudnione lub wręcz niemożliwe. Drzwi przesuwne doskonale nadają się do wydzielania poszczególnych stref w naszych domach czy mieszkaniach. Dzięki wybraniu takiego rozwiązania, w małych przestrzeniach, z większą swobodą możemy rozplanować sobie ułożenie mebli czy innych rzeczy do wyposażenia naszego lokum. Okazuje się, że nie tylko kwestie ekonomiczne, ale również estetyczne i aranżacyjne decydują o podjęciu decyzji o zamontowaniu drzwi przesuwnych. W tym przypadku drzwi umieszczone w ścianie lub na ścianie są doskonałym rozwiązaniem w dużych pomieszczeniach, gdzie tradycyjne skrzydła drzwiowe nie pasowały by do wystroju wnętrza. Podobnie jak w przypadku małych pomieszczeń, drzwi przesuwne wydzielają jedynie strefy użytkowe.

Drzwi przesuwne do garderoby Jarosław Rzeszów Pro Expert Vox


Drzwi przesuwne – ogólna charakterystyka


Zasada działania drzwi przesuwnych jest bardzo prosta. Skrzydło porusza się po specjalnej prowadnicy, zwanej również szyną jezdną. Wywnętrz tego mechanizmu zamontowane są rolki (kółka) jezdne. Ze względów ekonomicznych i biorąc pod uwagę komfort użytkowania, prowadnica zazwyczaj umieszczona jest na górze skrzydła. Oczywiście zdarzają się sytuacje montowania szyny u dołu skrzydła, czyli w posadzce, niemniej jednak, takie rozwiązanie zakłóca tzw. ciągłość posadzki i jest rozwiązaniem mniej popularnym. Na końcu prowadnicy są zamontowane ograniczniki, tak aby skrzydło nie wypadło z mechanizmu i aby móc bezpiecznie korzystać z drzwi przesuwnych. Komfort użytkowania przede wszystkim. Drzwi przesuwne mogą składać się z jednego, dwóch lub większej liczby skrzydeł. Najczęściej jednak wybierane jest jedno skrzydło lub dwa skrzydła rozsuwane na boki.

Drzwi przesuwne drewniane Vox Rzeszów Jarosław Pro Expert


Drzwi przesuwne na ścianie czy w ścianie?


To pytanie zadaje sobie każdy, kto zdecydował się na montaż drzwi przesuwnych. Wszystko zależy od powierzchni pomieszczenia, w którym będzie umieszczone tego typu skrzydło. Pod uwagę należy również wziąć etap budowania i wykańczania naszego domu lub mieszkania. Nie bez znaczenia, w podjęciu decyzji o wyborze rodzaju montażu drzwi przesuwnych, może okazać się wygląd samego skrzydła i możliwości zamaskowania pozostałości montażowych typu szyna jezdna.
Biorąc pod uwagę powyższe, mamy do dyspozycji drzwi przesuwne montowane na ścianie, drzwi przesuwne montowane bezpośrednio w ścianie oraz można by powiedzieć, rozwiązanie pośrednie, czyli umieszczenie drzwi przesuwnych na ścianie, ale zamaskowane ich ścianką osłonową, inaczej mówiąc, drzwi przesuwne ukryte. Bardzo popularnym, najmniej wymagającym rozwiązaniem jest zamontowanie drzwi przesuwnych bezpośrednio na ścianie. Szyna jezdna umieszczona jest na górnej części drzwi, bezpośrednio nad skrzydłem lub pod sufitem, powyżej otworu drzwiowego. Takie rozwiązanie zajmuje najmniej miejsca. W zależności od wyglądu całej konstrukcji, prowadnica może być zasłonięta maskownicą czy skrzydłem drzwiowym, ale zdarzają się również sytuacje, że szyna jezdna stanowi zwieńczenie wystroju wnętrza.
Drugie rozwiązanie, czyli zamontowanie drzwi przesuwnych na ścianie, ale w formie drzwi ukrytych, różni się od pierwszej propozycji tym, że po umieszczeniu skrzydła na ścianie, obudowuje się konstrukcję ścianką osłonową wykonaną z profili kartonowo-gipsowych, uzupełnionych z zewnątrz płytami. Wada takiego rozwiązania może być zmniejszenie powierzchni pomieszczenia o około 10-12 cm (szczelina na szynę oraz grubość ścianki). Należy wziąć to pod uwagę przy wyborze tego typu montażu. Trzeci sposób montowania drzwi przesuwnych, czyli bezpośrednio w ścianie jest najbardziej wymagający i należy o nim pomyśleć już na etapie stawiania ścianek działowych, ponieważ wtedy najłatwiej przygotować otwór pod kasetę drzwi przesuwnych. Taka gotowa konstrukcja składa się z metalowej kasety wykonanej ze stali ocynkowanej lub profili aluminiowych, której dopełnienie stanowią system jezdny, składający się z szyny oraz specjalnych wózków, po których poruszają się drzwi przesuwne.

Drzwi przesuwne Rzeszów Jarosław Vox Pro Expert
Zdaj się na nas


Drzwi przesuwne świetnie sprawdzi się zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w domach czy mieszkaniach wielkopowierzchniowych. Wszystko zależy od naszych preferencji. Rozwiązań i sposobów montażu jest wiele, ceny bardzo atrakcyjne, więc może warto wprowadzić odrobinę komfortu i nowoczesności do naszych wnętrz. Warto zapamiętać, że drzwi przesuwne to minimum kosztów przy maksimum możliwości.
Jeśli chcą Państwo porozmawiać na temat drzwi przesuwnych do Państwa domów czy mieszkań, to serdecznie zapraszamy do naszych Salonów Drzwi i podłóg Vox w Rzeszowie ul. Armii Krajowej 4a lok. 26 i Jarosławiu ul. Tarnowskiego 20a. Nasi specjaliści w dziedzinie stolarki drzwiowej przedstawią pełną ofertę, wytłumaczą wszelkie wątpliwości i zamówią drzwi przesuwne dostosowane do Państwa potrzeb.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon