Czy panele winylowe sprawdzą się w kuchni? / PRO-EXPERT
 

Czy panele winylowe sprawdzą się w kuchni?

Odwieczny dylemat dla każdego, kto urządzał swój dom lub mieszkanie... Jaką podłogę wybrać do kuchni? Czy wybrać tradycyjnie płytki? W sumie łatwe w utrzymaniu, bardzo popularne, wszędzie dostępne, ale... zdecydowanie bardziej zimne niż na przykład podłoga drewniana, laminat czy winyl. Stąd tez pytanie, jakie warunki powinna spełniać idealna podłoga do kuchni? A może istnieje podłoga, która sprawdzi się zarówno w kuchni, łazience, jak i pokojach? Tak więc zaczynamy.

Podłoga idealna do kuchni czyli jaka?

Miejscem szczególnie narażonym na działanie czynników zewnętrznych jest właśnie kuchnia. Częste i bardzo intensywne jej użytkowanie sprawia, że w tym pomieszczeniu należy zastosować bardzo wytrzymałą i odporną na wiele czynników podłogę. Z czym kojarzy się kuchnia? Tak... z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem, jednym słowem przygotowywaniem posiłków. W kuchni jest mnóstwo pary, czasem wyleje się woda, nie trudno o zabrudzenia powstałe z oleju czy innych substancji. Tak więc kuchnia po pierwsze powinna być funkcjonalna, a po drugie odporna na wodę, plamy, zabrudzenia, a co za tym idzie, łatwa w utrzymaniu czystości, antypoślizgowa, a po kolejne... Podłoga w kuchni musi pasować do wystroju wnętrza. Tylko podłoga spełniająca powyższe idealnie nadaje się do kuchni.

Panele winylowe w kuchni z montażem Vox Rzeszów Jarosław

Czym jest podłoga winylowa?

Czym są panele LVT? Szczegółowo tym tematem zajmowaliśmy się już jakiś czas temu: https://www.pro-expert.com.pl/blog/103/podlogi-winylowe-czyli-sila-winyla, dlatego tylko pokrótce przypomnimy zalety tej podłogi. Panele LVT, czyli Luxury Vinyl Titles, co oznacza luksusowe płytki winylowe to, najogólniej rzecz ujmując, elastyczne płytki w różnych rozmiarach i kształtach, które są niezwykle trwałe, ciche oraz wodoodporne. Biorąc pod uwagę budowę paneli winylowych należy zaznaczyć, ze składają się z poszczególnych warstw. Pierwsza warstwa wierzchnia to warstwa poliuretanu, druga natomiast - użytkowa to tłoczone PCW, trzecia to tak zwany film, czyli warstwa fotograficzna nadająca wzór drewna, kamienia itp. Czwarta to warstwa nośna, natomiast ostatnia spodnia jest odpowiedzialna za stabilność podłogi. Tak więc podsumowując. Podłoga winylowa jest wodoodporna, łatwa w utrzymaniu czystości, antypoślizgowa i występuje w wielu wzorach i kolorach. Każdy znajdzie coś dla siebie.


Panele winylowe wodoodporne MyFloor Vox Rzeszów Jarosław

Czy podłoga winylowa sprawdzi się w kuchni?

Mając na uwadze wyżej wymienione warunki idealnej podłogi do kuchni, możemy stwierdzić, że właśnie podłoga winylowa, czyli inaczej mówiąc panele LVT, spełnią wszystkie z nich. To dzięki temu, że podłoga winylowa jest wodoodporna, nie musimy obawiać się o ewentualne zalanie podłogi czy negatywny wpływ pary wodnej. Wszelkiego rodzaju plamy lub zabrudzenia, bez problemu usuniemy z tego typu paneli. Kolejną zaletą podłogi winylowej, a co za tym idzie następny argument za ułożeniem jej w kuchni, jest jej antystatyczność, czyli gwarancja, że kurz nie będzie osadzał się na podłodze. Panele winylowe są również antypoślizgowe, co oznacza bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie w miejscach narażonych na działanie wilgoci, a do takich niewątpliwe należy zaliczyć kuchnię. To co najciekawsze, zostawiamy na koniec. A więc panele winylowe występują w różnych wzorach i kolorach. Może to być imitacja płytki, drewna, „jodełki”, figur geometrycznych. Do wyboru, do koloru. O czym warto wspomnieć. Podłoga winylowa to świetne rozwiązanie zarówno do kuchni, łazienki, jak i pokojów, tak więc możemy mieć taką samą podłogę w całym domu czy mieszkaniu. A to dopiero rewelacyjnie wygląda...

Podłoga winylowa w łazience Vox Rzeszów Jarosław Pro Expert

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon