5/5 - (1 vote)

Nikogo nie trzeba przekonywać, że drewniana podłoga prezentuje się wyjątkowo elegancko, budząc skojarzenia z wysoką jakością, trwałością i dobrym gustem. Jeśli od dawna marzy Ci się podłoga wykończona deskami, natomiast obawiasz się, że jest to poza Twoim zasięgiem finansowym, to uspokajamy: ceny wcale nie przerażają. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę całą listę zalet deski podłogowej, a już na pewno w zestawieniu z panelami laminowanymi czy nawet winylowymi. Po szczegóły zajrzyj do naszego artykułu.

Szukasz podłogi na lata? Wybór może być tylko jeden

Jeśli nie wyobrażasz sobie, aby co 10-15 lat wymieniać podłogę na nową, to postaw na deski podłogowe. Trwałość tej okładziny wynika nie tylko z bardzo wysokiej jakości samego drewna, ale także z możliwości jego odnawiania.

Podczas gdy zużyte panele nadają się tylko do wyrzucenia, to sfatygowaną podłogę z drewna śmiało można przywrócić do dawnej świetności poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i naprawcze. Jest to ważny argument przemawiający za wybraniem drewna.

Naturalny design

Drewno budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia i nie ma chyba osoby, która nie zachwycałaby się widokiem drewnianej podłogi. Powiedzmy sobie szczerze, że inne okładziny, zwłaszcza panele, traktujemy wyłącznie jako substytut desek podłogowych.

Jeśli uwielbiasz naturalny wystrój wnętrz, chcesz ocieplić prywatną przestrzeń, wprowadzić do niej akcenty jednoznacznie kojarzące się z wysoką jakością i naturą, to drewniana podłoga będzie idealnym wyborem.

Walory praktyczne

Drewniana podłoga to świetna propozycja dla osób, które cenią sobie funkcjonalne rozwiązania we wnętrzu. Zwracamy tutaj uwagę na kilka aspektów decydujących o walorach praktycznych deski podłogowej, mianowicie:

  • Bardzo dobrze wycisza pomieszczenie– nie trzeba się więc obawiać irytującego stukania, które dobrze znają osoby mieszkające w domu czy mieszkaniu z panelami podłogowymi.
  • Znakomicie izoluje– co pozwala chodzić po domu/mieszkaniu boso przez cały rok.
  • Dobrze przewodzi ciepło– dzięki czemu można bez obaw zastosować deski na ogrzewanie podłogowe.

Przyjemność stąpania po drewnie

Dla niejednej osoby ostatecznym argumentem przemawiającym za deską podłogową jest to, że stąpanie po niej boso stanowi prawdziwą przyjemność. Jeśli nie lubisz chodzić po domu czy mieszkaniu w kapciach, to zaufaj, że wybierając drewno na podłogę nie będziesz mieć w ogóle takiej potrzeby.

Powiew luksusu

Drewniana podłoga wciąż kojarzy się w naszym kraju z materiałem prestiżowym, dostępnym tylko dla osób dysponujących dużym budżetem remontowym. Tymczasem jest to daleko idące nieporozumienie. W praktyce deski podłogowe mogą być nawet tańsze niż niektóre panele, zwłaszcza winylowe.

Wybierając deski jesteś w stanie osiągnąć efekt prestiżowego, jakościowego wnętrza, nie wydając na to fortuny. W dodatku drewno jest tak uniwersalnym materiałem, że bardzo łatwo można do niego dopasować różne dodatki i uzyskać taki efekt estetyczny, na jakim Ci zależy.

Gdzie można kupić drewnianą deskę podłogową?

Wbrew pozorom nie tylko w sklepie z podłogami czy w markecie budowlanym. Jeśli zależy Ci na bardzo atrakcyjnej cenie, a przy tym na dobrej jakości wykonania i naturalnym wyglądzie deski, to w jej poszukiwaniu udaj się do składu drewna. Polecanym przez nas miejscem jest Farma Drewna w Mysłowicach.

W ofercie Farmy Drewna znajdziesz wysokiej jakości deskę podłogową w dwóch wariantach:

  1. Deska staropodłogowa świerkowa 28×145 cm– jest to deska dwustronnie gładka, wykonana z drewna skandynawskiego poddanego starannej obróbce, co gwarantuje idealnie gładką powierzchnię i precyzyjne wyprofilowanie.
  2. Deska podłogowa sosnowa 28×145 cm– również wykonana z drewna skandynawskiego, wyróżniająca się naturalnym wyglądem z wyraźnie zaznaczonym rysunkiem drewna, co można podkreślić poprzez odpowiednie wybarwienie.

Z pełną ofertą drewnianych desek podłogowych dostępnych w Farmie Drewna zapoznasz się na stronie internetowej https://farmadrewna.pl/.