5/5 - (1 vote)

Chcesz cieszyć się ulubioną muzyką wszędzie tam, gdzie jesteś? Zdecyduj się na wygodny głośnik przenośny Bluetooth. Możesz wybierać spośród niewielkich urządzeń mieszczących się w kieszeni oraz potężniejszych sprzętów, które sprawdzą na każdej imprezie. Zobacz, czym się kierować przy zakupie, by być zadowolonym z nowego urządzenia przez długi czas!

Głośnik Bluetooth – czym się kierować przy zakupie?

Nie wiesz, jaki głośnik Bluetooth wybrać? Zacznij od tego, czego najbardziej lubisz słuchać i w jakich okolicznościach. Chcesz, żeby głośnik zastąpił ci radio, które towarzyszy w tle codziennej pracy? A może mylisz o kreatywnej oprawie muzycznej spotkań towarzyskich? Planujesz urządzać w domu imprezy dla znajomych, a może wspólnie spędzać czas w plenerze przy ulubionych dźwiękach? Jeśli określisz, jakie masz potrzeby, łatwiej będzie dobrać odpowiedni sprzęt.

Słuchając muzyki na głośniku raczej sporadycznie, nie potrzebujesz dużego sprzętu o dużej mocy – wystarczy kieszonkowy model. Co innego, gdy muzyka towarzyszy ci w tle przez długie godziny – przyda ci się urządzenie długo działające na pełnym ładowaniu.

Możesz również wybierać spośród propozycji różniących się designem – tak, by głośnik wpisywał się w twoje upodobania estetyczne.

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując poszczególne opcje? Przyjrzyj się przede wszystkim:

  • wadze i wymiarom;
  • mocy;
  • czasowi pracy na pełnym ładowaniu;
  • czasowi uzupełniania baterii;
  • łatwemu sterowaniu;
  • dodatkowym funkcjom;
  • udogodnieniu w przenoszeniu sprzętu.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli chcesz kupić głośnik przenośny Bluetooth? Najtańsze, kieszonkowe modele kupisz za mniej niż 200 zł. Najbardziej zaawansowane propozycji z kolei przekraczają 1000 zł.

Takie urządzenia znajdziesz w ofercie czołowych producentów sprzętów audio, jak JBL, Sony lub Marshall.

Polecane głośniki przenośne Bluetooth – najlepsze modele

Które głośniki przenośne Bluetooth zbierają entuzjastyczne recenzje użytkowników? Zobacz sprzęty, które nie tylko biją rekordy popularności, ale również są dobrze oceniane wiele miesiące po zakupie.

  • JBL Flip 6 – wyróżniający się wzornictwem model za mniej niż 450 zł. Zapewnia do 12 godzin odtwarzania muzyki na jednym ładowaniu! Do urządzenia możesz podłączyć jednocześnie dwa smartfony lub tablety. Omawiana propozycja świetnie sprawdzi się podczas imprezy w plenerze – w tym nad basenem lub jeziorem, bo głośnik jest wodoodporny zgodnie z normą IP67. Potrzebujesz więcej mocy? Połącz głośniki JBL z funkcją PartyBoost, by uzyskać dźwięk stereo! Urządzenie waży 550 g.
  • JBL Charge 5 – sprzęt za ok. 600 zł, który możesz kupić w wielu atrakcyjnych kolorach. Na pełnej baterii działa aż do 20 godzin! Głośnik jest wodoodporny (norma IP67) – sprawdzi się także podczas imprezy na plaży. Urządzenie jest cięższe od omawianego wcześniej modelu – waży 960 g. I tę propozycję JBL możesz połączyć z innymi głośnikami kompatybilnymi z funkcją PartyBoost dla lepszych efektów dźwiękowych.

JBL Go 3 – niewielki, lekki model za mniej niż 200 zł, który jest dostępny w wielu przykuwających wzrok kolorach. Na pełnej baterii pracuje do pięciu godzin. Taki głośnik może ci towarzyszyć zawsze i wszędzie – waży zaledwie 209 g, więc zmieści się nawet w kieszeni. Podobnie jak wspomniane wcześniej propozycje jest odporny na wodę i pył zgodnie z normą IP67.

To tylko niektóre z dobrze ocenianych modeli głośników. Jeśli cenisz nowoczesne wzornictwo, propozycje JBL będą dobrym wyborem. Porównaj je ze sprzętami marki Sony. Cenisz bardziej styl vintage? Przypadną ci do gustu głośniki firmy Marshall, które mogą być eleganckim dodatkiem do każdego wnętrza. W ofercie tej marki czekają zarówno większe głośniki do salonu, jak i te przenośne, które sprawdzą się podczas spotkania w plenerze.

Chcesz poznać wszystkie dostępne możliwości? Zobacz głośniki przenośne Bluetooth w sklepie MediaMarkt!