5/5 - (1 vote)

Koszalin doceniany jest nie tylko przez tych, którzy cenią sobie bliskość lokalnych atrakcji, lecz także przez tych, którzy szukają spokojnych miejsc, ale położonych stosunkowo blisko najważniejszych udogodnień. Miasto pełne terenów zielonych znajduje się zaledwie 11 km od Morza Bałtyckiego, dzięki czemu przyciąga również zwolenników aktywnego wypoczynku. Jakie dzielnice Koszalina są najpopularniejsze?

Koszalin jest miastem pełnym kontrastów. To połączenie rozwijającej się infrastruktury, szkół wyższych – w tym Politechniki Koszalińskiej, licznych terenów zielonych – aż 41 procent powierzchni Koszalina stanowią parki, zieleńce i rezerwaty przyrody, zabytków znajdujących się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego i nowych osiedli, które współgrają ze sobą. Osoby szukające mieszkania w Koszalinie doceniają tą różnorodność oraz fakt, że mogą wybierać spośród wielu lokalizacji dostosowanych do ich potrzeb.

Które dzielnice i osiedla cieszą się największą popularnością?

Śródmieście

Ci, którzy chcą być blisko miejskich atrakcji takich jak teatry, kina, filharmonia, muzea czy galerie sztuki, wybierają mieszkania w śródmieściu. Lokalizacja w centrum Koszalina pozwala na wygodne korzystanie z wielu udogodnień. Lokale usługowe, przychodnie medyczne, przystanki komunikacji miejskiej i liczne sklepy znajdują się w niewielkiej odległości od nieruchomości mieszkalnych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że trudno będzie znaleźć mieszkanie z rynku pierwotnego, bo w śródmieściu raczej nie powstają nowe inwestycje.

Okolice Politechniki Koszalińskiej

Osoby, które chcą kupić nieruchomość na wynajem albo szukają czegoś np. dla swoich dzieci rozpoczynających studia, zazwyczaj wybierają osiedla w pobliżu jednego z kampusów Politechniki Koszalińskiej, czyli trzeciej pod względem liczby studentów uczelni w województwie zachodniopomorskim. Kampusy mieszczą się przy ul. Śniadeckich, Racławickiej, Kwiatkowskiego i Rejtana.

Osiedle Unii Europejskiej

Młode małżeństwa albo rodziny z małymi dziećmi najchętniej szukają nieruchomości m.in. na Osiedlu Unii Europejskiej. Tam powstały nowe bloki z cichobieżnymi windami, miejscami parkingowymi i komórkami lokatorskimi spełniające najwyższe standardy budownictwa mieszkaniowego. Blisko znajdują się liczne przystanki autobusowe i supermarkety, działają przedszkola, żłobki i szkoły, a 10 km dalej położone jest jezioro Jamno. Jednocześnie to jedna z najbardziej wysuniętych w stronę Morza Bałtyckiego część miasta.

Przeczytaj także:  Drzwi stalowe zewnętrzne - Dlaczego warto wybrać ten typ drzwi?

Sprzedaż mieszkań w Koszalinie na tym osiedlu prowadzi m.in. firma Matbet (https://matbet.com.pl/osiedlewloska/).

Osiedle Na Skarpie

Dużą popularnością wśród kupujących nieruchomości cieszy się również Osiedle Na Skarpie i tereny położone w pobliżu tego osiedla. Nabywcy wybierają je nie tylko ze względu na bliskość terenów zielonych – głównie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Wąwozy Grabowe”, Góry Piaskowej i lasów, lecz także szkół, sklepów i miejsc rekreacyjnych, w tym Parku Wodnego Koszalin oraz boisk sportowych.