Otulina z wełny Rockwool 800 — na samą myśl budynkom robi się cieplej

0
129
5/5 - (1 vote)

Kiedy myślisz o komforcie w swoim domu, jedna z pierwszych rzeczy, która przychodzi Ci do głowy to temperatura? Nic dziwnego. W chłodne dni chcesz, aby było ciepło — to gwarancja poczucia bezpieczeństwa. Jednak by Twoja potrzeba została spełniona, powinieneś zadbać o odpowiednią izolację termiczną rur. Otulina Rockwool 800 pozwoli Ci uchronić je zarówno przed działaniem wysokich, jak i niskich temperatur, gwarantując optymalne warunki mieszkaniowe. 

Do czego służy otulina z wełny skalnej Rockwool 800?   

Wśród budowlańców czy instalatorów nie trzeba dwa razy powtarzać tej nazwy — Rockwool 800 to chętnie i często wybierane rozwiązanie. Dedykowana jest do izolacji termicznej rurociągów o temperaturze medium nieprzekraczającej 250°C, czyli do:  

  • rurociągów grzewczych, 
  • rurociągów ciepłowniczych, 
  • centralnego ogrzewania, 
  • wody użytkowej,
  • ciepła technologicznego, 
  • węzłów cieplnych. 

Czym charakteryzuje się skalna wełna mineralna? Powstaje ona z bazaltu w wyniku wytapiania w temperaturze ponad 1400°C z dodatkiem minerałów takich jak dolomit czy wapień. Dlatego właśnie otulina Rockwool 800 to bardzo trwałe rozwiązanie, które wykorzystywane jest zarówno na wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki zabezpieczeniu folią aluminiową jej powierzchnia jest dodatkowo chroniona przed kondensacją, czyli skraplaniem się  pary wodnej. Zapewnia to też estetyczny wygląd. 

Ponadto specjalne nacięcia wewnętrzne w otulinie Rockwool 800 są zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić proces montażu. Zapewniają lepsze przylegania wełny do rurociągów i minimalizują konieczność cięcia lub formowania materiału w trakcie instalacji. Dzięki temu proces izolacji staje się szybszy, bardziej wydajny oraz precyzyjny. Jak wygląda montaż? Najłatwiej jest, kiedy mamy do czynienia z prostym odcinkiem rurociągu. Wówczas otulina Rockwool 800 bez problemu może zostać nałożona na całą powierzchnię i odpowiednio zaklejona. Natomiast umieszczenie wełny na segmentach kolanowych czy trójnikach będzie wymagało dodatkowych nacięć.   

Warto także wspomnieć, że izolacja Rockwool 800 to całkowicie bezpieczne rozwiązanie, ponieważ jest to otulina niepalna. Oznacza to, że nie tylko jest ona odporna na ogień (klasa reakcji A2-s1,d0), ale również zapobiega rozprzestrzenianiu się płomieni na inne części budynku. Jednocześnie niska zawartość chlorków minimalizuje ryzyko korozji elementów stalowych Twojej instalacji. 

Jeśli zależy Ci na szczegółowych parametrach technicznych otuliny, możesz przejrzeć dostępny katalog. Rockwool 800 to dobry wybór dla osób, które szukają wytrzymałych i odpornych na wysokie temperatury rozwiązań izolacyjnych.  

Izolacja otuliną Rockwool 800 — cennik  

Co ma wpływ na koszt Rockwool 800? Cennik zmienia się wraz z wyborem średnicy wewnętrznej otuliny (15-273 mm) oraz grubości izolacji (20-60 mm). Oczywiście wszystko zależy również od potrzebnej ilości oraz kosztów dostawy, które mogą się różnić ze względu na gabaryty oraz wagę zamówienia. Jeśli nie jesteś pewien, jaki będzie całkowity koszt zakupu, poproś o wycenę w wybranym przez siebie sklepie, a także skorzystaj z pomocy doradców w wyborze najbardziej opłacalnego rozwiązania. 

Przykładowo w Centrum Izolacji możesz dokonać zakupu stacjonarnie w Kaliszu lub odwiedzić stronę internetową. Znajdziesz tam również niezbędne do montażu akcesoria, takie jak taśmy czy mankiety aluminiowe. W tym miejscu większość zamówień jest realizowanych od ręki, dzięki uzupełnianym na bieżąco stanom magazynowym.