Platformy pionowe dla niepełnosprawnych – komfort i dostępność na wyciągnięcie ręki

0
1033
5/5 - (1 vote)

W tym artykule poruszymy temat o którym na codzień nie myślimy ale jest niezwykle istotny dla części z nas – dostępność dla osób niepełnosprawnych w budynku. Przedstawimy najważniejsze cechy naszych platform pionowych CREA, ich zalety oraz poradnik jak uzyskać i jaka jest wysokość dofinansowania do tego typu urządzenia. Jako Podkarpackie Przedsiębiorstwo Dźwigowe działamy na rynku już 18 lat pomagając osobom niepełnosprawnym pokonać trudności.

 

Platformy pionowe dla niepełnosprawnych – komfort i dostępność na wyciągnięcie ręki

Co to są platformy pionowe i dla kogo są przeznaczone?

Platformy pionowe to urządzenia dźwigowe podobne do windy, które umożliwiają pokonywanie pięter czy schodów osobom z trudnościami w poruszaniu. Urządzenia te montuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, w domach prywatnych i w budynkach użyteczności publicznej. Podnośniki pionowe dla osób niepełnosprawnych mogą skutecznie ułatwić życie nie tylko osobom na wózku inwalidzkim ale też osobom schorowanym i starszym. Często stosuje się je wewnątrz budynku gdzie nie ma miejsca na standardową windę lub sytuacja wymaga unikalnego rozwiązania. Jako że podnośniki te przeznaczone są dla osób z trudnościami, ich łatwość obsługi stanowi dla Nas priorytet.

Dlaczego warto zainwestować w platformy pionowe dla osób niepełnosprawnych?

Inwestycja w Nasze platformy pionowe zapewnia pomoc i dostępność w budynku dla osób niepełnosprawnych przez wiele lat. Z racji tego że jesteśmy producentem tych urządzeń, możemy zagwarantować solidność wykonania z najwyższej jakości materiałów oraz relatywnie niską cenę w porównaniu z pośrednikami. Inwestycja w taką platformę umożliwia osobie z trudnościami w poruszaniu lub na wózku inwalidzkim samodzielność, zwalniając opiekuna takiej osoby z części obowiązków. Urządzenia te są również tanie w eksploatacji oraz instaluje się je względnie szybko, bo nie wymagają one dużych ingerencji budowlanych. Oferujemy różne rozwiązania w zależności od wymaganej wysokości podnoszenia oraz indywidualnych wymagań budowlanych. Pomogliśmy już wielu właścicielom budynków w zapewnieniu dostępności osobom na wózku inwalidzkim montując nasze platformy przyschodowe.

Dofinansowanie z PFRON na platformę pionową

Dla osoby prywatnej np. osoby niepełnosprawnej mieszkającej w domu jednorodzinnym przysługuje dofinansowanie PFRON na zakup podnośnika pionowego aż do 95% kosztów inwestycji. Możliwe jest także finansowanie dla budynków wielorodzinnych gdzie mieszkają przynajmniej 2 osoby z ograniczoną mobilnością. W przypadku zdecydowania się na nasz podnośnik pionowy przeprowadzamy przez cały proces uzyskania dofinansowania oraz później przez procedurę odbioru urządzenia przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jak zamówić platformę pionową i od czego zacząć?

Przede wszystkim zalecamy dokładne zapoznanie się z naszą ofertą w linku tutaj: Platformy pionowe PPD oraz skontaktowanie się z nami telefonicznie na nr podany w zakładce kontakt naszej strony. W razie pytań lub wątpliwości wszystko wyjaśnimy oraz przeprowadzimy przez proces zakupowy oraz odbiór UDT takiej windy dla osób niepełnosprawnych. Jako polski producent tych urządzeń możemy zaoferować rozwiązanie znacznie tańsze niż konkurencja, nie tracąc przy tym na jakości.

Najczęściej zadawane pytania o platformy pionowe dla osób niepełnosprawnych.

Jaki jest koszt windy dla osób niepełnosprawnych? Koszt naszej windy dla osób niepełnosprawnych wynosi od około 32 000-45 000 PLN NETTO + 8% lub 23% VAT. Cena jest zależna od wielu czynników takich jak między innymi użyte materiały czy wysokość podnoszenia. Każde urządzenie jak i miejsca w przestrzeni publicznej są inne dlatego radzimy skontaktować się z nami w celu uzyskania dokładnej wyceny.

  • Jak długo trwa instalacja? Po podpisaniu umowy na podnośnik pionowy dla osób niepełnosprawnych naszej marki rozpoczyna się proces produkcji trwający zwykle 4-5tyg. Po tym czasie dostawa wraz z montażem trwa 2-3 dni i zgłaszamy urządzenie do UDT. Proces czekania na odbiór UDT trwa około 2-4 tygodni. Wtedy urządzenie dla osób niepełnosprawnych jest gotowe do użytku.
  • Czy można zamontować platformę w domu jednorodzinnym? Tak, nasze urządzenia nadają się nie tylko dla miejsc użyteczności publicznej ale też i domów prywatnych pomagając np osobom na wózku inwalidzkim w poruszaniu się miedzy poziomami. Montujemy urządzenia zarówno wewnątrz budynku jak i jako platformy przyschodowe na zewnątrz.
  • Czy urządzenie ma systemy zabezpieczające? Tak, urządzenie zostało wyposażone w systemy bezpieczeństwa takie jak np System AES (akumulatorowy zjazd awaryjny) czy sygnały dźwiękowe pomagające osobom niepełnosprawnym.

Podsumowanie artykułu

Dla osób niepełnosprawnych windy czy też podnośniki pionowe mogą być kluczowym elementem pokonywania barier architektonicznych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możliwości uzyskania dofinansowania i dostosowania urządzeń do swoich potrzeb możemy ułatwić życie osobom np. na wózkach inwalidzkich. Skorzystaj z możliwości uzyskania bezpłatnego kosztorysu i zapewnij dostępność w swoim budynku. Nasza platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych może pomóc i tobie!