Ciepły montaż okien i drzwi - Rzeszów, Jarosław / PRO-EXPERT
 

Ciepły montaż okien i drzwi - Rzeszów, Jarosław

Zapewne wielu z Państwa zastanawia się czym jest ciepły montaż? Dlaczego warto go stosować? Jeśli się na niego zdecydujemy, gdzie zwrócić się o pomoc w jego wykonaniu? Jakich środków użyć? Czy jesteśmy w stanie sami zająć się ciepłym montażem czy lepiej zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów?

Ciepły montaż okien

To może od początku. Ciepły montaż okien i drzwi to nowa w Polsce, ale już od wielu lat stosowana na Zachodzie, metoda montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Polega ona na zastosowaniu specjalnych taśm w celu maksymalnego uszczelnienia przestrzeni między oknem/drzwiami a murem. Jest ona inaczej nazywana montażem warstwowym ze względu na dodanie dodatkowej warstwy izolacyjnej. Najprościej rzecz ujmując polega ona na zamontowaniu dwóch rodzajów taśm: paroszczelnej (w wewnątrz) i paroprzepuszczalnej (na zewnątrz, która pomimo przepuszczalności pary ochroni przed dostaniem się wody z zewnątrz, nawet przy bardzo obfitych opadach). I na tym etapie ktoś mógłby powiedzieć: co za problem odpowiednio nakleić taśmy? Wbrew pozorom to nie takie proste jak się nam wydaje. Każdy błąd może nas bardzo dużo kosztować. Wystarczy pomylić kolejność taśm albo zamontować je odwrotną strona i problem gotowy. Po co dodawać sobie pracy, skoro można skorzystać z usług wyspecjalizowanych ekip montażowych.

Ciepły montaż okien Vox Rzeszów Jarosław Pro Expert

Aby zamontować okna lub drzwi metodą ciepłego montażu musimy spełnić kilka warunków. Po pierwsze podłoże, do którego będziemy kleić taśmy musi być gładkie i równe. W innym przypadku taśmy nie będą idealnie przylegać, a co za tym idzie, kolokwialnie mówiąc ciepło będzie "uciekać". Po drugie ciepły montaż okien i drzwi to inwestycja na lata. W tym przypadku oszczędność i kompletowanie systemu na własna rękę może nam tylko zaszkodzić. Najlepiej skorzystać z kompletnego systemu montażowego. Po trzecie, najważniejsze. Ciepły montaż okien i drzwi to zadanie dla specjalistów, wysoko wykwalifikowanych ekip, które odbyły szkolenia w tym kierunku i mają doświadczenie w tej kwestii.

Jako że najwyższe standardy to nasza dewiza, więc w naszych salonach w Rzeszowie i Jarosławiu dowiedzą się Państwo więcej na temat ciepłego montażu okien i drzwi. Nasi sprzedawcy przedstawia ofertę, doradza. Współpracujemy z wysoko wykwalifikowanymi ekipami montażowymi specjalizującymi się w ciepłym montażu okien i drzwi, którzy zadbają o to, żeby Państwa stolarka okienna i drzwiowa była odpowiednio uszczelniona.

Ciepłe okna ciepłe drzwi Vox Rzeszów Jarosław Pro Expert

Ciepły montaż drzwi

Straty ciepła, wilgoć, to jedne z problemów, które powodują, że komfort mieszkania jest dużo niższy niż zakładaliśmy. Aby tego uniknąć, już na etapie wykończenia naszego domu czy własnego „M”, musimy zadbać o wszystkie szczegóły. W tym przypadku newralgicznymi punktami są otwory okienne oraz drzwiowe i to na nich musimy się skupić. To tuta powstają tak zwane „mostki termiczne”, czyli miejsca, którymi z naszego domu czy mieszkania wydostaje się ciepło. Niby nic wielkiego, ale zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić do powstawania pleśni, nieprzyjemnego zapachu, a także wysokich opłat za ogrzewanie. Aby nasze zdrowie i budżet nie ucierpiały z tego powodu, dlatego warto zainwestować w ciepły montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Ciepły montaż drzwi Vox Rzeszów Jarosław Pro Expert
Uszczelnianie otworów zewnętrznych naszego domu czy mieszkania samą pianka poliuretanową nie jest wystarczający, ponieważ z biegiem czasu, traci ona swoje właściwości termoizolacyjne (wpływ wilgoci na piankę). Ciepły montaż drzwi polega na zabezpieczeni wspomnianej pianki za pomocą specjalnych taśm. Ta samo jak w przypadku ciepłego montażu okien, podłoże, do którego przykleimy taśmy musi być gładkie oraz równe. W innym przypadku ciepły montaż drzwi nie przyniesie zamierzonego rezultatu. Wracając do sposobu przeprowadzenia uszczelnienia drzwi. Ciepły montaż stolarki drzwiowej polega na przyklejeniu specjalnych taśm, które jedną stroną kleimy na murze, a drugą na ościeżnicy. W zależności od zastosowania, mamy do dyspozycji dwa rodzaje taśm. Z zewnątrz używamy taśmy paroprzepuszczalnej, natomiast od wewnętrznej strony kleimy taśmy paroizolacyjne. Tutaj bardzo ważnym przedsięwzięciem jest specjalne uszczelnienie progu za pomocą taśmy bitumicznej lub innych minerałów, które nie przepuszczają wody.

Może się wydawać, że ciepły montaż drzwi nie jest rzeczą trudną, niemniej jednak najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom, czyli wyspecjalizowanym ekipom montażowym. Po więcej informacji na temat ciepłego montażu drzwi zapraszamy do naszych salonów w Rzeszowie i Jarosławiu. Nasi sprzedawcy udzielą Państwu wszelkich informacji związanych z tym tematem.

Zamów ciepły montaż okien oraz drzwi w naszych salonach

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon 2018