Zasłona czy roleta? Odwieczny dylemat. / PRO-EXPERT
 

Zasłona czy roleta? Odwieczny dylemat.

Jakiś czas temu pisaliśmy, w jaki sposób można sprawić, żeby do naszego domu czy mieszkania docierało więcej światła naturalnego. Niektóre pomieszczenia ze względu na swoje usytuowanie są albo pozbawione okien, albo otwory okienne mają mały wymiar, co powoduje, że światło naturalne nie dociera do nich w ogóle lub w bardzo małym stopniu. Rozwiązaniem tego problemu, jak podaliśmy, jest zastosowanie drzwi szklanych, które odpowiednio doświetlą ciemniejsze pomieszczenia naszego domu czy mieszkania. A co jeśli mamy sytuację odwrotną, czyli chcemy ograniczyć dostęp promieni słonecznych do miejsca, w którym przebywamy? Na to też jest rozwiązanie. Ze swojej strony proponujemy zamontowanie rolet zewnętrznych, ale zanim przejdziemy do tematu, powiemy tez kilka słów zarówno o roletach wewnętrznych (bardzie popularnych) jak i zewnętrznych (coraz częściej wybieranych). Zapraszamy do lektury.

W jakim celu montuje się rolety?

Rolety okienne spełniają kilka funkcji. Pierwsza i podstawową jest ochrona przed promieniami słonecznymi, wysoką temperaturą i wiatrem. Po drugie rolety okienne to także bezpieczeństwo i intymność. Im mniej widać z zewnątrz, tym lepiej dla nas. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest łatwość w czyszczeniu wewnętrznych rolet okiennych. Odpowiednio dobrany materiał, z którego jest wykonana roleta, sprawia, że utrzymanie czystości nie jest zabiegiem trudnym i czasochłonnym, tak jak w przypadku tradycyjnych zasłon i firanek.

Roleta wewnętrzna zamiast zasłon i firan

Decydując się na roletę okienną musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Po pierwsze: jaki rodzaj rolety chcemy wybrać? Mamy do wyboru zarówno rolety wewnętrzne oraz rolety zewnętrzne. Decyzja należy do nas. Wśród rolet wewnętrznych możemy wymienić roletę rzymską, czyli taką, która za pomocą specjalnego mechanizmu po pociągnięciu za sznurek, składa się falami. Innym rodzajem rolety wewnętrznej jest roleta austriacka – wygląda jak tradycyjna zasłona, ale można ją podnosić do góry, mechanizm podobny do działania kurtyny. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć jeszcze o kolejnym rodzaju rolety wewnętrznej, czyli rolecie dzień-noc, inaczej zwana zebrą. Składa się ona z dwóch rolet, wykonanych z pasów pomiędzy którymi zostawiono przestrzeń szerokości jednego pasa. Odpowiednia regulacja rolet pozwala na zaciemnienie lub doświetlenie pomieszczenia.
Po drugie ważny jest sposób montażu rolety okiennej - wewnętrznej. Możemy ją przymocować do okna lub do sufitu tudzież do ściany, zależy do możliwości. Tylko profesjonalny montaż rolety okiennej do ramy okna pozwoli nam zachować gwarancję producenta okna, co dla osób, które w niedawnym czasie wymieniły lub zamontowały stolarkę okienną, może być bardzo cenne.
Kolejnym pytaniem jakie usłyszymy to do jakiego pomieszczenia chcemy zamontować daną roletę wewnętrzną. Czy będzie to kuchnia, salon, pokój dziecięcy, a może łazienka? I tutaj następna wskazówka. Przy wyborze rolety okiennej powinniśmy się kierować nie tylko użytecznością, ale także estetyką. Barwy ciepłe typu żółty, pomarańczowy czy czerwony ożywią i pobudzą wnętrze. Kolory zimne natomiast nadadzą orzeźwienia, wyciszą. Tutaj najlepiej wybrać barwy zieloną, fioletową czy niebieską. Jeśli chcemy aby wizualnie ocieplić nasze pomieszczenie, to wystarczy zamontować roletę okienną w kolorze jasnego drewna. Mały szczegół, a tak wiele może zmienić. Efekt majestatu, dostojeństwa i powagi otrzymamy dzięki rolecie w kolorze ciemnego drewna. To tylko kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy kupnie wewnętrznej rolety okiennej.

Rolety zewnętrzne cennik Rzeszów Pro Expert Vox

Roleta zewnętrzna – komfort i bezpieczeństwo w jednym

Pisząc o roletach warto wspomnieć o roletach zewnętrznych - coraz częściej stosowanych w naszych domach czy mieszkaniach. Czym się one charakteryzują? Rolety zewnętrzne to system połączonych ze sobą lameli (piór) wykonanych czy to z PCV czy z aluminium, montowanych za pomocą specjalnego mechanizmu, w zależności od możliwości i etapu budowy czy remontu na jakim jesteśmy, we wnęce okna lub bezpośrednio na elewacji lub na oknie (takie zastosowanie zabiera nam część wpadającego światła). Profile rolety zewnętrznej są wypełnione specjalną pianką poliuretanową, która dodatkowo zapewnia izolację termiczną. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, chronimy nasz dom czy mieszkanie przed nadmierną wymianą ciepła pomiędzy wnętrzem pomieszczenia, a środowiskiem zewnętrznym. W okresie grzewczym pozwala nam to zaoszczędzić energię cieplną niezbędną do ogrzania pomieszczeń, a w upalne dni chroni przed nadmiernym ich nagrzewaniem. Roleta zewnętrzna może być obsługiwana ręcznie (za pomocą specjalnego paska, sznurka) lub sterowana elektrycznie (pilot). Roleta zewnętrzna tworzy swego rodzaju pancerz, który nie tylko chroni nas przed promieniami słonecznymi, ale także zapewnia spokój (wygłusza hałasy z zewnątrz i wiatr), bezpieczeństwo (chroni okno przed uszkodzeniem mechanicznym) i prywatność. Rolety zewnętrzne zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania, co jest bardzo ważnym kryterium przy wyborze danego rodzaju rolety. Dodatkowo, wybrane rodzaje rolet zewnętrznych posiadają w swoim wyposażeniu moskitiery, które chronią nas przed owadami, pyłami i różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Rolety na okna Rzeszów Jarosław Vox Pro Expert

Roleta, rolecie nierówna.....

Temat rolet jest bardzo rozległy. To tylko kilka z najważniejszych kwestii. Ze swojej strony polecamy wybór rolet zewnętrznych, które zapewnią nam bezpieczeństwo i spokój, a także intymność. Po więcej informacji zapraszamy do naszych Salonów Drzwi i podłóg Vox w Rzeszowie ul. Armii Krajowej 4a lok. 26 (G. W. Dexa) i Jarosławiu ul. Tarnowskiego 20a. Przy wyborze odpowiedniej rolety najlepiej zdać się na wiedzę specjalistów w tej kwestii. My zawsze służymy naszą pomocą. Nasi wysoko wykwalifikowani sprzedawcy pomogą w doborze najbardziej odpowiedniego rodzaju rolety, odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania, rozwieją wątpliwości natury technicznej. Będą z Państwem od początku do końca procesu zakupowego. Na nas można polegać, nie zawiedziemy Państwa.

Zamieszczone zdjęcia realizacji zostały udostępnione przez naszego dostawcę rolet zewnętrznych, firmę PORTOS sp. j.  - Rolety z Kalisza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon