Jak połączyć relaks, wygodę i oszczędność czasu i energii? Bierzemy na warsztat kabinę prysznicową. / PRO-EXPERT
 

Jak połączyć relaks, wygodę i oszczędność czasu i energii? Bierzemy na warsztat kabinę prysznicową.

Jak dobrać kabinę prysznicową do naszej łazienki? Jakie są rodzaje kabin? Co z łazienkami o nietypowych wymiarach? Czy można kupić kabinę dostosowaną do naszej łazienki? Czy kabina musi oznaczać rezygnację z wanny? Jak widać sporo pytań się nam nasuwa. Postaramy się odpowiedzieć na każde z nich.

Dlaczego właśnie kabina prysznicowa?


Zamontowanie w swojej łazience kabiny prysznicowej niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze kabina prysznicowa to rewelacyjne rozwiązanie zarówno do małych łazienek, jak i pomieszczeń o dużej powierzchni - nie zajmuje wiele miejsca, jest bardzo praktyczna. Po drugie to ogromna oszczędność czasu i wody, czyli ekonomia i ekologia w jednym. Kąpiel pod prysznicem trwa o wiele krócej niż w wannie, a co za tym idzie zużywamy dużo mniej wody. Szeroki wybór kabin prysznicowych pozwala na chwile relaksu bez konieczności zakupu wanny. Teraz możemy wybrać kabinę wyposażoną w hydromasaż, funkcję sauny, a nawet radio. Relaks, wygoda i oszczędność, czego chcieć więcej.

Kabina prysznicowa wanna Blu Jarosław Pro Expert


Kabiny prysznicowe do wyboru, do koloru


Ogromny wybór rodzajów kabin prysznicowych pozwala na dostosowanie kabiny do swoich preferencji, powierzchni łazienki i zasobności portfela. Wybór kabiny to kwestia indywidualna, niemniej jednak, przed dokonaniem zakupu, warto zapytać o radę specjalistów, czyli naszych sprzedawców z Salonu łazienek Blu w Jarosławiu. Przeprowadzą oni dokładny wywiad na temat naszych upodobań i preferencji, przedstawią ofertę, wyjaśnią kwestie techniczne, zamówią kabinę dostosowaną do naszych potrzeb. Kabiny można podzielić ze względu na ich kształt (np. półokrągłe, kwadratowe, asymetryczne) sposób otwierania (np. przesuwne, otwierane, łamane) czy też ich dodatkowe wyposażenie (np. siedzisko, hydromasaż, radio). Do najbardziej popularnych obecnie należą:

kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwnymi z profilem górnym i dolnym - zbudowane z konstrukcji ramowej, wyposażone w dwa tory: górny i dolny. Bardzo stabilne dzięki zamontowaniu bocznych profili montażowych. Szkło znajduje się w ramie kabiny, dzięki czemu krawędzie nie są narażone na uderzenia i uszkodzenia. Drzwi przesuwają się po stałym torze.

kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwnymi z profilem górnym – kabina posiada tylko tor górny, który jest wyposażony w mechanizm do przesuwania drzwi dzięki czemu taką kabinę możemy osadzić bezpośrednio na przygotowanym podłożu bez brodzika.

kabiny prysznicowe z drzwiami otwieranymi (w dobrych kabinach z systemem zawiasów unoszących) - posiadają boczne profile montażowe i górne stabilizatory. Drzwi montowane są do ścian stałych za pomocą specjalnych zawiasów lub do profili montażowych. Brak nadmiernego obudowania profilami daje kabinie nowoczesny design i ułatwia utrzymanie w czystości.

kabiny prysznicowe typu bifold, czyli składane – drzwi kabiny składają się z elementów (tafle szklane) połączonych ze sobą za pomocą zawiasów. To rewelacyjne rozwiązanie w małych łazienkach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Dzięki możliwości składania się tafli na siebie, oszczędzamy cenną powierzchnię. Drzwi są montowane na dwa sposoby: do profilu bocznego lub bezpośrednio do ściany.

kabiny prysznicowe typu walk-in – to kabina z tak zwanym „otwartym wejściem”, gdzie tafla szklana jest mocowana do profili bocznych lub bezpośrednio do ściany za pomocą specjalnych stabilizatorów nie mamy tu dodatkowych systemów zawiasów czy rolek dzięki czemu ten rodzaj wykończenia strefy prysznica jest najwygodniejszy w użytkowaniu.

Projket łazienki kabina prysznicowa Blu Jarosław


Czy prysznic i wanna mogą tworzyć całość?


Sposób mocowania kabiny prysznicowej zależy od naszych upodobań, wielkości naszej łazienki oraz tego, czy jesteśmy zwolennikami tradycyjne kabiny prysznicowej, czy może chcemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zażegnać odwieczny dylemat: kabina czy wanna. Obecnie można wyróżnić trzy sposoby montowania kabiny. Pierwszy z nich, najbardziej popularny i tradycyjny to połączenie kabiny prysznicowej z brodzikiem. Drugi z nich to montowanie kabiny prysznicowej bezpośrednio na podłodze. To rozwiązanie coraz częściej wybierane przez klientów. Zamontowanie kabiny prysznicowej na podłodze to nie tylko walory estetyczne, ale także łatwość w utrzymaniu czystości. I trzecie rozwiązanie – idealne dla osób, które ze względu na nieduży metraż łazienki nie mogą pozwolić sobie na zamontowanie kabiny prysznicowej i wanny. My proponujemy połączenie kabiny prysznicowej z wanną.

Prysznic w łazience Blu Jarosław Pro Expert


Ze względu na obszerność tematu nie sposób w jednym artykule wszystko opisać. To tylko pierwszy z wielu tekstów o tak ważnym elemencie wyposażenia naszej łazienki, jakim jest kabina prysznicowa. Już wkrótce dowiecie się o kabinach na wymiar, rodzajach szkła jakie są dostępne do stworzenia kabiny. Co robić, jakich środków używać, żeby nasza kabina służyła nam przez lata. Po więcej informacji na temat rodzajów kabin prysznicowych, ich doboru, dostępnych na polskim rynku modeli, specyfiki i zalet poszczególnych typów kabin prysznicowych zapraszamy do naszego Salonu łazienek BLU w Jarosławiu ul. Tarnowskiego 20 A. Wbrew pozorom, odpowiednie wyposażenie łazienki nie jest sprawą prostą. Mnóstwo kwestii technicznych, ogromny asortyment, różne możliwości aranżacji łazienek. Co będzie pasowało w naszej łazience, a z czego zrezygnować? W jaki sposób połączyć poszczególne elementy wyposażenia? A może wizualizacja wnętrza lepiej zobrazuje nam wygląd naszej przyszłej łazienki? Którą firmę produkującą kabiny prysznicowe wybrać? A może kabina prysznicowa na wymiar będzie lepszym rozwiązaniem? Warto nas zapytać - z przyjemnością pomożemy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon