5/5 - (1 vote)

Precyzyjne i wydajne cięcie płytek ceramicznych i gresowych wymaga nie tylko doświadczenia, ale także odpowiedniego sprzętu. Od jakości tego ostatniego zależą dokładność i bezpieczeństwo pracy. Ważne jest też to, aby w jej trakcie minimalizować straty materiałowe. Nieocenionym wsparciem w pracy glazurnika jest przecinarka. Z tego artykułu dowiesz się, czym kierować się przy jej zakupie.

Przecinarka do glazury – charakterystyka

Glazura jest wszechobecna w naszym życiu. Płytki ceramiczne znajdują się w niemal każdym mieszkaniu i domu. Spotykamy je również w obiektach komercyjnych i urzędach. Dokładne położenie płytek wymaga ich precyzyjnego cięcia. Służy do tego dedykowana przecinarka do glazury. Obecnie na rynku dostępne są zarówno wydajne modele elektryczne, jak i przecinarki ręczne. Z doświadczenia wiemy, że glazurnicy i specjaliści od wykończenia wnętrz często decydują się na zakup obu modeli do swojego wyposażenia. Dzięki temu są bardziej wszechstronni i mogą wykonywać pracę zarówno w miejscach z dostępem do sieci energetycznej, jak i tam, gdzie nie ma prądu. 

Dlaczego warto zainwestować w przecinarkę do glazury?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto zainwestować w przecinarkę do glazury. Przede wszystkim to narzędzie, które znacznie usprawnia codzienną pracę glazurnika. Dzięki niemu możliwe jest precyzyjne cięcie płytek ceramicznych i gresowych. Dobrej jakości elektronarzędzia pozwalają na dokładną obróbkę materiału. Jednocześnie minimalizowane jest ryzyko pęknięcia płytek w trakcie docinania, co redukuje koszty prowadzonych prac oraz zwiększa zyski specjalisty, który podjął się położenia glazury. Jeżeli na co dzień specjalizujesz się w wykonywaniu okładziny z glazury, to po inwestycji w dobrej jakości przecinarkę będziesz w stanie wykonywać więcej zleceń w tym samym czasie. Poprawi się też Twoja efektywność i skuteczność biznesowa. 

Przeczytaj także:  Studnie Głębinowe: Od Projektowania Po Realizację

Czym kierować się przy wyborze przecinarki do cięcia płytek?

Zastanawiasz się nad tym, jak wybrać przecinarkę dopasowaną do swoich potrzeb? Z pewnością pod uwagę musisz wziąć kilka aspektów. Przede wszystkim zdecyduj o tym, czy chcesz kupić przecinarkę elektryczną, czy ręczną. Ze względu na wydajność i prostotę użytkowania zdecydowanie bardziej opłaca się zakup modelu elektrycznego. Przecinarka ręczna również może znaleźć się w Twoim wyposażeniu na wypadek wystąpienia sytuacji awaryjnych. 

Przy elektrycznej przecinarce do płytek pod uwagę bierze się przede wszystkim moc silnika. Im będzie ona wyższa, tym łatwiej będzie obrabiać grubsze płytki. W przypadku cienkiej glazury wystarczą modele o mocy około 800 W, jednak glazurnikom rekomenduje się zakup przecinarek o mocy minimum 1000 W. Ponadto podczas analizy zwróć uwagę na takie parametry przecinarki jak:

  • długość i głębokość cięcia;
  • prowadnice;
  • ewentualny pojemnik na wodę w przecinarkach do glazury na mokro;
  • docelowe zastosowanie (wybrane modele poza ceramikę i gresem mogą też ciąć inne materiały budowlane);
  • dodatkowe funkcje. 

Im więcej aspektów porównasz, tym wybór będzie bardziej świadomy i jeszcze lepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Rekomendujemy zakup rozwiązań od renomowanych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość swoich elektronarzędzi. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z ekspertem branżowym.