Czy to już pora na wymianę bramy garażowej? / PRO-EXPERT
 

Czy to już pora na wymianę bramy garażowej?

Odpowiedzmy sobie na kilka pytań. Czy garaż spełnia ważną rolę w naszym życiu? Jaki jest nasz garaż? I ostatnie: jaką funkcję pełni brama garażowa? Pewnie w tym momencie każdy z nas zastanowił się i w duchu odpowiedział na wyżej wymienione pytania. Garaż to zazwyczaj dom dla naszego samochodu. Takie jest jego najczęstsze przeznaczenie. Mały czy duży garaż – najważniejsze, że spełnia swoją funkcję. Trzecia kwestia, wspomniana brama garażowa to przede wszystkim tak zwana zapora chroniąca nasz garaż przed działaniem czynników zewnętrznych. Jaki z tego morał? Aby garaż był użyteczny, musi posiadać solidną, odpowiednio zabezpieczoną i funkcjonalną bramę. Przejdźmy do szczegółów.

Rodzaje bram garażowych - skrót


Temat rodzajów bram garażowych już kilkakrotnie przewijał się na naszej stronie. Kilka słów o rodzajach bram pisaliśmy w jednym z naszych artykułów: http://www.pro-expert.com.pl/blog/117/brama-garazowa-jak-wybrac. Przeglądając nasza ofertę, w zakładce bramy garażowe szczegółowo został opisany ten temat: http://www.pro-expert.com.pl/oferta/bramy-garazowe-2. Dlatego też aby się niepotrzebnie nie powtarzać, tylko pokrótce wspomnimy najważniejsze informacje.

Można wyróżnić cztery rodzaje bram garażowych: segmentowe, roletowe, uchylne i rozwierne. Każda z nich przeznaczona jest do innego typu garażu.

Segmentowa brama garażowa to jedna z najbardziej popularnych bram montowanych w naszym kraju. Jak sama nazwa wskazuje brama składa się z tak zwanych „segmentów”, które przy podnoszeniu układają się pod sufitem garażu. Dzięki zastosowaniu pionowych i poziomych prowadnic oraz uszczelki znajdujące się na całym obwodzie bramy możemy być pewni, że nasza brama garażowa jest szczelna i solidna.

Roletowa brama garażowa to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które zaplanowały wykorzystanie przestrzeni pod sufitem swojego garażu. Zaletą tego typu bramy garażowej jest zajmowanie bardzo małej ilości miejsca, dzięki zastosowaniu mechanizmu nawijania bramy na wał nawojowy. Tak więc, jeśli posiadasz garaż o małej powierzchni, to roletowa brama garażowa jest dla Ciebie.

Trzeci rodzaj bram garażowych: uchylna brama garażowa. Czym się charakteryzują? W skrócie: komfort użytkowania, łatwość w obsłudze, a także bezpieczeństwo – te przymioty w pełni opisują uchylne bramy garażowe. Ten rodzaj bramy można otwierać zarówno ręcznie jak i automatycznie – decyzja należy do właściciela.

I ostatni typ bramy garażowej: rozwierna brama garażowa. Ten rodzaj zabezpieczenia naszego garażu doskonale sprawdzi się w garażu o ograniczonej powierzchni. Można wybrać bramę garażową rozwierną jednoskrzydłowa lub dwuskrzydłową. Decyzja zależy od nas. Dzięki zastosowaniu dwupunktowego ryglowania zatrzaskowego w każdym skrzydle oraz ogranicznika zawiasów możemy czuć się bezpieczni.

Brama garażowa wymiary Vox Rzeszów Jarosław Pro Expert

Po czym poznać, że należy wymienić bramę garażową na nową?


Brama garażowa musi spełniać kilka funkcji, a jeśli któraś z nich zawodzi, to czas najwyższy na wizytę w naszych Salonach Drzwi i podłóg Vox w Rzeszowie ul. Armii Krajowej 4a lok. 26 lub Jarosławiu ul. Tarnowskiego 20a. Nasi doradcy Klienta pomogą w wyborze najlepszej dla Państwa bramy, doradzą, przedstawią ofertę.

Ale do sedna, na co zwrócić uwagę? Po pierwsze, jeśli nasza brama garażowa jest nieszczelna, czyli w zimie przy zamkniętej bramie śnieg zawiewa do garażu, w czasie deszczu zacieka nam do środka, a pomiędzy ścianą garażu, a bramą garażową powstał otwór przez który do naszego garażu mogą dostać się gryzonie, owady czy inne stworzenia – to znaczy, że pora na wymianę bramy garażowej na nową. Po drugie starsze bramy garażowe nie posiadają specjalnego systemu zabezpieczeń, który chroni nas przed kradzieżą czy włamaniem. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, to czas najwyższy na wymianę bramy garażowej na nowoczesną, spełniająca wszelkie normy bezpieczeństwa. Po trzecie obecnie produkowane bramy garażowe są w pełni zautomatyzowane, więc komfort ich użytkowania jest znacznie wyższy niż starszej bramy garażowej. Kolejnym argumentem za wymianą bramy garażowej na nowa powinien być stan zawiasów. Jeśli zawiasy noszą znamiona wyrobienia się, to pora pomyśleć o nowej bramie garażowej. I ostatnia kwestia jaką należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o zmianach w naszym garażu. Obecnie produkowane bramy garażowe są nie tylko bezpieczne, funkcjonalne czy użyteczne – to także wizytówka naszego garażu, dzięki ogromnemu wachlarzowi proponowanych wzorów i kolorów bram garażowych.

Gdzie zwrócić się o pomoc?


W Internecie można znaleźć wiele artykułów na tema wyboru bramy, przygotowania otworu montażowego czy samego montażu bramy garażowej. Żeby zaoszczędzić sobie czasu i mieć pewność, że nasza nowa brama garażowa jest najlepiej dostosowana do naszych potrzeb, a do tego solidnie zamontowana i posiada wszelkie gwarancje, zapraszamy do naszych Salonów Drzwi i podłóg Vox w Rzeszowie ul. Armii Krajowej 4a lok. 26 lub Jarosławiu ul. Tarnowskiego 20a. Zawsze służymy radą, wiedzą techniczną, pomocą. Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania dotyczące bram garażowych, rodzajów bram garażowych, oferty czy samego montażu bramy garażowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon