Modne drzwi wewnętrzne. Na co zwrócić uwagę? / PRO-EXPERT
 

Modne drzwi wewnętrzne. Na co zwrócić uwagę?

Drzwi wewnętrzne, to bardzo ważny, aczkolwiek niekoniecznie doceniany element wyposażenia naszych domów czy mieszkań. Drzwi mają spełniać nie tylko funkcję użytkową, która polega na zamykaniu pomieszczeń i oddzielaniu ich od poszczególnych części naszego lokum, ale również wpływają na kwestie estetyczne wnętrza. I o tej jakże ważnej funkcji należy pamiętać przy wykańczaniu swojego domu lub mieszkania lub planujące jego remont. Możliwości są ogromne, warto z nich skorzystać.
Drzwi wewnętrzne białe Vox Rzeszów Pro Expert

Zacznijmy od materiału


Jednym z pierwszych pytań, jakie usłyszymy w trakcie wybierania drzwi jest: „Z jakiego materiału życzą sobie Państwo drzwi? Mamy drzwi......” Tak to mniej więcej wygląda. Aby rozwiać wątpliwości i pomóc przy wyborze, również i my zaczniemy od tego tematu.Tak więc mamy do wyboru drzwi wewnętrzne wykonane z drewna czy to litego, czy klejonego warstwowo. Drugim rodzajem są drzwi wewnętrzne zrobione z płyty drewnopochodnej – wiórowej lub pilśniowej. Najczęściej można spotkać płytę MDF. Trzecim rodzajem są drzwi wewnętrzne szklane. Poziom przezroczystości szkła to już kwestia indywidualna. Ze względu na to, że temat drzwi szklanych już poruszaliśmy jakiś czas temu, dlatego skupimy się tylko na dwóch pierwszych kwestiach.

Drzwi wewntrzne z szybami Vox Rzeszów Jarosław Pro Expert

Drzwi pełne - klasa sama w sobie

Tradycja zawsze była, jest i będzie w modzie. Bez wątpienia można stwierdzić, że nic tak nie doda uroku wnętrzu jak tradycyjne drzwi wewnętrzne. Więc jeśli w tym całym wirze dokonywania mnóstwa wyborów typów, rodzajów i kolorów drzwi, już nie wiesz na co się zdecydować, to powiemy Ci jedno... Postaw na tradycję. Tego typu drzwi są ponadczasowe i uniwersalne. Można wyróżnić dwa podstawowe typy tradycyjnych drzwi wewnętrznych. Pierwsze z nich, gładkie, płaskie, z jednolitą płaszczyzną świetnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Drugi typ, bardziej ozdobny z ryflowaniami to typowa secesja.

Tradycja i nowoczesność w jednym

Połączeniem tradycji i nowoczesności, czyli kompromis przy aranżacji wnętrza, jest wybranie drzwi z przeszkleniami. Takie rozwiązanie pasuje idealnie do małych pomieszczeń. Dodatkowo, wstawki szklane dodają lekkości drzwiom oraz pozwalają na doświetlenie poszczególnych partii domu czy mieszkania. To od nas zależy czy wybierzemy przeszklenia poziome czy pionowe, przez całe drzwi czy tylko fragmentarycznie, szersze czy węższe otwory. Ilość i powierzchnia szyby też są kwestią gustu. Wolimy jedną, dużą szybę czy kilka mniejszych. Szklenie symetryczne czy asymetryczne. Szyba przezroczysta, o zabarwieniu mlecznym, a może jeszcze inny typ szyby. Wybieramy i dopasowujemy wszystko pod siebie. Możliwości są ogromne.

Drzwi szklane Supermodified 059 Vox Pro Expert


Czas na zakup drzwi

Temat drzwi wewnętrznych, to studnia bez dna. Gdy już wybierzemy materiał, z którego mają być wykonane drzwi wewnętrzne i zdecydujemy się na konkretny rodzaj drzwi, czy to tradycyjne, czy z przeszkleniami, wtedy pora na wybór koloru okleiny i dopasowanie jej do wnętrza. Ze względu na obszerność materiału, kwestie kolorystyczne zostaną poruszone w oddzielnym artykule. Ale do pointy. Przy tak ważnej sprawie jak aranżacja naszego domu czy mieszkania, warto zaufać specjalistom i zdać się na ich wiedzę i doświadczenie. Zawsze służymy pomocą. Pomożemy wybrać odpowiednie drzwi, rozwiejemy wątpliwości, zlecimy pomiar, pomożemy w kwestiach technicznych, jakże czasem skomplikowanych, zamówimy towar i zamontujemy. Serdecznie zapraszamy do naszych Salonów Drzwi i podłóg Vox w Rzeszowie ul. Armii Krajowej 4a lok. 26 i Jarosławiu ul. Tarnowskiego 20a.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 Firma Godna zaufania 2015 rekomendowany salon 2018 gepard Firma Godna zaufania 2018 rekomendowany salon